Trabzon Otelleri

Karadeniz’in başkenti sayılan yeşilin bin bir tonunun bulunduğu Doğu Karadeniz de yer alan Trabzon adeta yeryüzündeki cennet köşelerden biridir. Doğu Karadeniz’i merak eden binlerce yerli ve yabancı turist her sene Trabzon’a uğramadan Karadeniz turu yapmış sayılmamaktadır. Karadeniz denince akla ilk olarak yeşil ile mavinin birleştiği Trabzon ve Rize gelmektedir. Doğal güzellikteki şehirlerden biri olan Trabzon’u daha yakından görmek yeşilliklere uzanmak istiyorsanız planınızı yaptıktan sonra Trabzon Otellerinden birinden konaklayabilirsiniz.

Trabzon da gezebileceğiniz doğal güzelliklerin dışında yakın şehirlere de geçebilirsiniz. Trabzon’a yaklaşık 2 saatlik mesafede bulunan Rize ülkemizin yeşilin ve mavinin en güzel şekilde harmanlandığı bir başka güzel şehirlerden biridir. Rize Çamlıhemşin de bulunan yaylalara çıkabilir doğayla iç içe hayatı seviyorsanız yaylalarda kamp kurabilirsiniz.

Aynı şekilde Trabzon’un tertemiz havasında yaylaları ve köylerini gezip görebilirsiniz. Trabzon’a gidip de mutlaka yapmanız gereken şeylerden biri yaylalara çıkmak demektir. Çünkü Doğu Karadeniz demek yayla, yeşillik ve uzun çam ağaçları demektir.

Trabzon’un  Çaykara ilçesine bağlı en bilinen ziyaret edilen yaylalarından biri olan Uzungöl Yaylası muhteşem manzarası ile görülmeye değer yaylalarından biridir. Kıyıda bulunan göl ve harika manzarası ile birbirine sık sık ağaçları görülmeye değer nitelikte adeta kartpostal görünümdedir.

Uzungöl Yaylası her sene yerli yabancı birçok turistin ilgisini çekmektedir. Doğu Karadeniz’in en bilinen özelliklerinden ve diğer şehirlerimizi birbirinden ayıran özelliği yemyeşil doğası ve yüzlerce sık ağaçları içinde barındıran ormanlarıdır.

Karadeniz ikliminin yer aldığı Trabzon yaz aylarında oldukça yağışlı zaman zaman güneşli kış aylarında ise soğuk ve karlı geçmektedir. Yeşillik olan bölgeler daha çok yağış almaktadır.

Trabzon da görülmesi gereken yaylalar sayısı oldukça fazladır. Bunlardan bazıları; Kiraz Yaylası, Şolma Yaylası ve Mavura Yaylası Trabzon Maçka da bulunan yaylalardır. Uzungöl de bulunan görülmeye değer doğa harikası yaylalar ise Garester Yaylası ve Şekersu Yaylasıdır. Yaylaların çoğu çevresinde genellikle tahtadan yapılmış doğayla uyumlu Trabzon Otelleri bulundurmaktadır.

Trabzon da birçok yerli yabancı turistin ilgisini çeken ve görülmesi gereken tarihi yapılardan biri Sümela Manastırıdır. Trabzon muhteşem doğasıyla iç içe ve oldukça yüksek bir tepe de bulunan Sümela Manastırı 2015 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restorasyon çalışmaları nedeniyle ziyarete kapatılmıştı. Sümela Manastırında, düşme riski taşıyan kaya parçaları sebebiyle restorasyon ve kaya ıslahı çalışmaları yapılmaktadır.

Trabzon Otelleri 5 yıldızlı otellerin yanı sıra tahtadan yapılmış doğayla uyumlu Trabzon pansiyonları da bulunmaktadır. Trabzon pansiyonları genellikle fiyat olarak otellere oranlar daha uygun fiyatta olabilmektedir.

Trabzon Otelleri bulundukları konuma göre değişebilmektedir. Özellikle görülmesi gereken doğal güzelliklerin örnek olarak Uzungöl ve ya Sümela Manastırı yakınındaki Trabzon Otellerinin fiyatları daha artabilmektedir.

Trabzon Otellerinde yaz ve ya kış yılın herhangi bir mevsimi gelip konaklamaya karar verdiyseniz erken rezervasyon seçeneğini de kullanabilirsiniz.

Trabzon Otellerinde konakladığınız süre boyunca Karadeniz’in meşhur yöresel lezzetlerinden biri olan Trabzon halkının kuymak, Rizeli halkın ise mıhlama adını verdiği mısır unundan yapılan lezzetini tatmayı taze balık ve lahana dan yapılan yemeklerini yemeyi unutmamanızı tavsiye ederiz.

Trabzon da bal üretimi oldukça fazladır. Ayrıca Anzer balı ve Kaçkar balı da organik üretilen bal sınıfındadır. Trabzon Otelleri genellikle merkezde bulunmakta ve yeşil doğası ile iç içedir. Trabzon Otellerinin misafirlere sundukları hizmet tv, klima, türk hamamı ve kapalı havuz şeklindedir.

Trabzon ilinin merkezinde bulunan birçok yere ulaşım anlamında kolaylık ve yakınlığı bulunan Trabzon merkez otelleri konaklama açısından oldukça iyi bir fikirdir. Trabzon Otellerinde konaklamak ve birçok yere daha rahat ulaşabilmek istiyorsanız Trabzon merkez otellerine bakmanızı tavsiye ederiz. Doğayla iç içe geçirebileceğiniz kamp yapabileceğiniz hatta doğa sporlarını gerçekleştirebileceğiniz Trabzon da şimdiden keyifli tatiller dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox