Datça Otelleri

Muğla iline bağlı Ege Denizi ile Akdeniz’e yakınlığı olan şirin tatil beldesi Datça. Datça’nın anlamı Yunanca da “olağan üstü nitelikler taşıyan ülke” demektir. Marmaris’e yakın oluşu yaklaşık 1,5-2 saatlik yolculukla geçebileceğiniz Datça  küçük ama sevimli ve oldukça tercih edilen bir tatil beldesidir. Datça sokakları taştan evleri ve mor renkli mis kokulu begonvilleriyle gezmeye değer yerlerdendir. Bir yanı Akyaka Gökova diğer yani Hisarönüdür Datçanın. Datça merkezde konaklama imkanı olarak Datça Otellerinin fiyatları daha ekonomik büklerin çevresinden bulunan Datça Otellerinin fiyatları ise daha ortalamanın üzerindedir. 50 yi aşkın koyu bulunmaktadır. Bükleriyle de ünlü olan Datça da bulunan Palamutbükü Akvaryum Koyu görülmeye değer koylarından biridir. Datça ya gidip de Palamutbükü Akvaryum koyuna uğramadan dönmemenizi tavsiye ederiz. Masmavi berrak denizi ile açık renk kumun buluştuğu Palamutbükü Akvaryum Koyu’nda vakit geçirmek çok iyi gelecektir.

Havası, suyu, iklimi ve doğal güzellikleriyle Datça bir çok yerli yabancı turistin ilgisini çekmektedir. Küçük ağaçlarla süslenmiş görüntüsünü alan Datça da pembe ve beyaz renklerindeki mis kokulu çiçekleri baharın geldiğini müjdeler.

Bu güzel, doğal ve hala bozulmamış olan tatil beldesi 1999 yılından itibaren Dünya Doğayı Koruma Vakfı ( WWF ) tarafından korunması gereken doğal 100 yeryüzü noktasından biri olarak belirlenmiştir. Datça gerçekten doğal güzellikleriyle , bozulmamış koylarıyla, sahilleriyle, masmavi berrak suyun altını görebilidiğiniz denizi birlikte görülmeye değer tatil beldelerinden biridir.

Datça Otellerinin fiyatları 2017 de diğer senelere göre farklılıklar gösterebilir. Her zaman için erken rezervasyon yaptırmak daha iyi olacaktır. Datça Otellerinde her şey dahil türünde lüks oteller bulabilmeniz pek mümkün değildir. Datça da yaz sezonundan yani Hazirandan Kasım sonuna kadar denize girebilirsiniz. Datça Otellerinde konakladığınız süre boyunca datça da gezilip görülecek birçok koy ve mekan vardır. Bunlardan biri ise Knidos Antik Kenti görülmeye değer yerlerdendir.

Datça Otellerinin fiyatları merkezde genelde 50 tl ile 150 tl arasında değişiklik göstermekte olup otelin merkeze yakınlığıyla da değişmektedir. Datça Otelleri genelde butik oteller türünde sevimli ve rahat edebileceğiniz tarzdadır. İlkbahardan itibaren sezon başladığı için konaklamak istediğiniz Datça Otellerinden birinde önceden rezervasyonlarınızı yaptırmanızı öneririz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox