Muğla Otelleri

Yazın en hareketli bölgelerinden biri, yaz tatili deniz kum güneş denince akla ilk gelen tatil beldelerinin yer aldığı ildir Muğla. Bazı topraklarının Ege bazı topraklarının Akdeniz de bulunduğu Muğla ili turizm açısından önemli bölgelerimizden biridir. Muğla’nın yakın olduğu diğer iller ise Antalya, Aydın, Denizlidir. Muğla Akdeniz iklimine sahip bir tatil beldesi olup, yazları sıcak, kışları çok sert geçmemektedir. Konaklama açısından Muğla Otelleri tatil severlere oldukça geniş seçenekler sunmaktadır.

Her sene gittikçe gelişmekte olan Muğla tatil köyleri, siteler, oteller, butik oteller, pansiyonlar ve yazlık evlerden oluşmaktadır. Tatil denince akla ilk gelen bölgelerden olduğu için her sene özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin akınına uğramaktadır.

Muğla İstanbul arası araba ile 686 kilometre yaklaşık 8 saattir. İstanbul dan Uçak ile yolculuk ise 1 saat sürmektedir.

Turizm açısından ülkemize oldukça katkısı olan tatil beldelerinin yer aldığı Muğla; Bodrum, Fethiye, Milas, Datça, Marmaris, Dalaman, Köyceğiz, Seydikemer, Ula, Kavaklıdere gibi en güzel yazlık bölgeleri bünyesinde barındırmaktadır. Bu beldeler her sene yaz aylarında dolup taşmaktadır.

Muğla, özellikle Bodrum’un temiz denizi, iskelesi ve ya yat limanlarından oluşmaktadır. Muğla’nın etrafı Karadağ, Masa ve Kızıldağ dağları ile çevrelenmiştir.

Kurşunlu Camisi ve Pazar yeri Camisi Muğla’nın başlıca tarihi yapılarından sayılmaktadır.

Muğla da gezilecek yerlerin başında Arasta, İslam mimarisi taşıyan içerisinde birçok hediyelik eşya dükkanlarının, kafe, restoranların ve küçük tahta binaların bulunduğu adeta tarih kokan bir pazar yeridir.

Gezip görülecek oldukça fazla yer bulunan Muğla da binlerce yıllık tarihi eşsiz güzellik ve kültür ile günümüze taşımaktadır. Milas Müzesi, Dalaman Çayı, Bodrum Kalesi, Bodrum Anfi Tiyatrosu, Likya, Karya, Yediler Manastırı ve tatil beldelerinin plajları Bodrumda başlıca gezilecek yerler arasındadır.

En uygun fiyatlı Muğla Otelleri, butik oteller, pansiyonlar, apart ve kent otellerinden oluşmaktadır. Butik oteller genelikle bahçeli küçük ve samimi otellerden oluşmaktadır.

Muğla da yer alan plajların sayısı oldukça fazladır. Bodrum’un bembeyaz kumlarında güneşlenebilir masmavi denizinin keyfini çıkarabilirsiniz. Bodrumda yer alan sayısız Muğla Otellerinden birinde konaklayabilirsiniz.

Muğla Merkez Otelleri en yoğun ve birçok çeşit otellerin yer aldığı bölgeden oluşmaktadır. İl merkezinde yer alan otelleri genellikle iş seyahati için gelenler oldukça tercih etmektedir.

Muğla’nın birçok tatil beldesinde oteller özellikle yaz aylarında oldukça dolmaktadır. Muğla da ki tatil beldeleri Mayıs – Haziran – Temmuz – Ağustos – Eylül aylarında en yoğun dönemini yaşamaktadır. Bu aylarda gelmeyi planlıyorsanız erken rezervasyon yapmanızı öneririz.

Muğla Otellerinin fiyatları seçeceğiniz otelin misafirlerine sunmuş oldukları hizmetlere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Muğla Otellerinden birinde konaklamaya karar verdiyseniz yaz aylarında daha dolu olabileceğini göz önünde bulundurarak erken rezervasyon yapmanızı öneririz.

Muğla Otelleri genellikle her bütçeye hitap edebilen 5 yıldızlı lüks ve modern şekilde dizayn edilen odalardan oluşan oteller ve ya küçük, samimi butik otellerden de oluşmaktadır.

Muğla da yapabileceğiniz aktiviteler, deniz kum güneş üçlüsünün keyfini çıkarmak dışında su aktivitelerini yapmak ve Muğlanın birçok ilçesi ve ya merkezinde yer alan bar ve eğlence merkezlerinde sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Muğla Otellerinin sunmuş olduğu hizmetlerden olan şehrin yöresel lezzetlerini tadabileceğiniz Ege mutfağından çıkan taze deniz ürünleri ve sebze yemeklerini denemenizi  tavsiye ederiz.

Muğla Otelleri 5 yıldızlı ve Muğla Otelleri her şey dahil seçeneklerinde oteller oldukça fazladır. Muğla merkez de ve Muğla’nın çeşitli tatil beldelerinde yer alan birçok otel türü bulunmaktadır.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox