Konya Otelleri

Türkiye’nin en büyük yüz ölçümüne sahip ili olan Konya aynı zamanda Türkiye’nin en kalabalık 7. şehri olma özelliğine sahiptir. Ülkemizin birbirinden farklı tarih ve kültürel zenginliği olan illerinden biri olan Konya barındırdığı Mevlana Türbesi ile de yerli ve yabancı turistler tarafından her sene oldukça ziyaret edilmektedir.  Her sene gelen yerli ve yabancı turistlerin konaklama tercihi genellikle Konya Otellerinin en yoğun bulunduğu Konya il merkezidir.

Tarihi ve kültürel zenginliği ile Konya, Türkiye deki en eski yerleşim merkezi olan illerin başında gelmektedir. Tarımın, dünyadaki yemek kültürünün ve hatta ateşin ilk kullanılmaya başladığı yerlerdendir. M.Ö.  Romalıların egemenliği altına girmiştir. Konya’ya gelen ilk Türkler Selçuklular olmuştur.

Konya, İstanbul’a yaklaşık 668 km uzaklıkta yer almaktadır. Antalya ya ise  yaklaşık 4 saatlik bir mesafede bulunmaktadır.

Kentin her yerinde köklü tarihin izlerini bulabilir ve bölgeye bir kez daha aşık olabilirsiniz. Konya Otelleri bir çok seçeneğin sunulduğu büyük küçük otellerden oluşmaktadır.

Konya da ziyaret edilecek yerlerin başında özellikle tarihi ve kültürü ile zenginleşen bölgenin tarihi camilerini ve türbelerini gezip görebilirsiniz. Hamamları, kaplıcaları ve termal sularının da bulunduğu Konya da bu bölgelere gidebilir birçok hastalığa iyi gele şifalı sulardan yararlanabilirsiniz.

Milli park Beyşehir Gölü Konya da gidilecek yerler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük ikinci gölü olma özelliğine sahip Beyşehir gölü görenleri kendine hayran bırakacak derece doğal güzelliktedir. Etrafı dağlarla çevrili olan göl Anamas Dağı ve Sultan Dağlarının ortasında bulunmaktadır. Konya ya gidip de görmeden dönmemeniz gereken yerlerden biri kesinlikle Beyşehir Gölüdür. Gündüz ve ya gün batımında manzara oldukça güzeldir.

Mevlana Celaleddin Rumi ve Nasreddin Hocanın yaşamış olduğu Konya Medeniyetler şehri olarak da anılmaktadır.

Konya’nın tam ortasında bulunan Alaaddin Tepesi aileniz ile gezip eğlenebileceğiniz, piknik yapabileceğiniz ve yürüyüş yapabileceğiniz doğal güzellikteki alanlardan sadece biridir. Şehrin merkezinde yer almaktadır.

Aileniz ile birlikte vakit geçirebileceğiniz Konya da uğramadan dönülmeyen bölgelerden biri de Meram Bağlarıdır. Burada bulunan restoranlar da aileniz ile akşam yemeği yiyebilir çay keyfi yapabilirsiniz.

İl merkezinde yer alan Konya pansiyon yerli ve yabancı turistler tarafından konaklama açısından oldukça tercih edilmektedir. Konya merkezinde yer alan bir başka konaklama türü ise küçük ve kaliteli butik oteller türündedir.

Ayrıca Konya Otellerinin termal oteller şeklinde de bulunan il merkezinde yer alan bu otellerin şifalı sularından yararlanabilir hem de sevdiklerinizle tatil yapabilirsiniz.

Konya Otelleri genellikle şehrin merkezinde yer almakta olup butik oteller ve 4 yıldızlı otelleri de içermektedir. Konya Otelleri bünyesinde açık ve kapalı yüzme havuzu,klima ve tv de bulunmaktadır.

Konya Otelleri fiyatları genel itibari ile misafirlerine sundukları hizmetler açısından farklılık gösterebilmektedir.

Konya Otellerinden birinde konaklamaya karar verdikten sonra yılın her mevsimi yaz kış istediğiniz zaman ziyaret edebilir ve ya erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Şimdiden  keyifli tatiller geçirmenizi dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox