Kartepe Otelleri

Türkiye’nin en önemli ve büyük kış tatillerinden biri haline gelen Kartepe, Kocaeli ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul’a yakınlığı ile de daha fazla dikkat çeken ve Türkiye’nin her yanından turist akınına uğrayan Kartepe kışın vazgeçilmez tatil alanlarından biridir. Kış tatili denince aklımıza ilk olarak Kartepe gelir. Kartepe de kışın birkaç günlüğüne konaklamak için birçok seçenekte Kartepe Otelleri bulunmaktadır. Bunların çoğu birbirine yakın şekilde Kartepe de konumlandırılmış olan Kartepe Türkiye Otelleridir.

Uludağ ve Kartepe kış mevsiminde yapılan ve en çok bilinen kış tatillerinden olmaktadır.

Kocaeli’nin yanı sıra İstanbul ve Ankara gibi birçok yakın illerden her sene kayak sporlarını ve kış tatilini sevenlerin akınına uğramaktadır. Kartepenin en yoğun olduğu zamanlar Aralıktan Mart aylarına kadar olan kış mevsimi zamanıdır.

Türkiye ve dünyanın her yerinden kış sporlarına gönül vermiş olanların en çok uğradıkları bölgedir Kartepe. Kısa ve ya uzun kış tatillerinin vazgeçilmezidir.

Kartepe de gezilecek görülecek yerler arasında sıralamak gerekirse; en popüler yerlerinden biri olan Maşukiye, Hikmetiye Cami, Kuzu Yaylası gelmektedir.

Maşukiye gerek sabah kahvaltılarının gerekse çay bahçeleri ile Kartepe de özellikle yaz kış her mevsim ayrı güzelliğinden dolayı ziyaret edilen önemli bölgelerinden biridir. Maşukiye de Kartepe Otellerinden birinde konaklayabilirsiniz. Burada ister sabah kahvaltısı yapabilir isterseniz mis gibi tertemiz bol oksijenli havasında yürüyüş ve koşu sporlarını yapabilirsiniz. Kış  aylarında giderseniz mis gibi havada sıcacık çayınızı yudumlayıp manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kuzu Yaylası bir bakıma Kartepe’nin Karadeniz’i gibidir. Kartepe Maşukiye de yer alan Kuzu Yaylasının temiz havasında,berrak akan deresi ile Doğu Karadeniz hissi veren yeşil ağaçlarında dilediğiniz gibi dinlenebilir ve ya yürüyüş yapabilirsiniz. Ayrıca doğa sporlarından bir olan Kamp yapma olanağına sahipsiniz bu yaylada. Fotoğraf makinenize alıp bu anı ölümsüzleştirmeyi unutmayın deriz.

Kartepenin doğal güzelliklerinden bahsetmişken tarihinden bahsetmemek olmaz. Hikmetiye Camii, Kartepe de yer alan ve bölgenin tarihini, kültürünü yansıtan gezip görülmesi gereken Camilerden birisidir.

Kartepeye gidip de yapılacaklar listenize özellikle kış aylarında gidiyorsanız kayak sporlarını, ATV, safari ve snowboard’u mutlaka eklemelisiniz. Kartepe Kayak Otellerinin bulunduğu kartepe kayak merkezinde 12 adet pist bulunmaktadır. Bu pistlerde kayak yapamıyorsanız kızak yaparak da kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Sadece kış aylarında değil yazın ve  bahar zamanın da Maşukiye’yi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Kartepe Otelleri genellikle lüks 5 yıldızlı kaliteli otelerden oluşmaktadır. Kayak merkezinin yoğun olduğu bu bölgedeki Kartepe Otelleri mşsafirlerine konforu ve huzurlu bir vakit geçirmeleri için bütün lüks olanaklarını sunmaktadırlar.

Kartepe Otellerinde özellikle kış aylarında konaklamak istiyorsanız bu aylarda bölgenin yerli yabancı turistler tarafından oldukça revaçta olduğunu göz önünde bulundurarak erken rezervasyon yapmanızı öneririz. Kartepe Otellerinin haricinde kartepe pansiyonların da konaklama seçeneği arzu ediyorsanız civardaki pansiyoları göz gezdirebilirsiniz.

Kocaeli yöresine ait olan lezzetlerin Kartepe Otellerinde tadına bakabilirsiniz. Özellikle peynir çeşitleri ile doğal organik olarak Kartepe Otellerinde masaya sunulan reçel ve ballarını sabah kahvaltılarında tadabilirsiniz. Kış mevsiminde konakladığınız Kartepe Otellerinden sabah uyanıp kayak ve diğer kış sporlarından birini yaptıktan sonra otellere yakın konumlanan restoran ve kafelerden mangalınız ve ya sucuk ekmeğinizin tadını çıkarabilirsiniz. Şimdiden keyifli bir Kartepe tatili dileriz.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox