Eskişehir Otelleri

İstanbul gibi modern ve gelişmiş şehirlerden biri olan Eskişehir özellikle bünyesinde birçok üniversite bulundurduğu için öğrenci şehri olarak da anılmaktadır. Eskişehir oldukça kalabalık ve iş imkanı ve okul ile alakalı birçok seçeneğin bulunduğu gelişmiş ve hala gelişmeye devam eden şehirlerimizden biridir. Şehre ve pek çok yere yakınlığı bulunan Eskişehir Otelleri her bütçeye hitap edebilecek türde otellerden oluşmaktadır.

Eskişehir özellikle genç nüfus kalabalığı ve rengarenk sokakları ile bilinmektedir. Şehir merkezinde dinlenip kahve ve ya çay keyfi yapabileceğiniz birçok restoran ve kafe bulunmaktadır.

İlk Köy Enstitüsü ve İlk Eğitmen kursu Eskişehir de açılmıştır. Ayrıca ilk ürettiğimiz otomobillerden olan Devrim arabaları da Eskişehir de üretilmiştir.

İç Anadolu bölgesinde yer alan Eskişehir ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan yaşanılabilecek şehirlerimiz arasında yer almaktadır. Eskişehir de konaklama açısından pek çok çeşitlilikte Eskişehir Otelleri bulabilmeniz mümkün.

Yeşilin birçok tonunun bulunduğu Eskişehir, Hititlerden Makedonyalılara kadar uzanan geniş bir tarihe sahiptir. Eskişehir tarihte Roma ve Bizans egemenliği altına da girmiş daha sonra Selçuklu topraklarına dahil olmuştur.. Eskişehir, İstanbul’a yaklaşık 330 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Osmanlı mimarisini taşıyan yerlerden biri olan Odunpazarı Eskişehir de gezilmesi gereken yerler arasındadır. Odunpazarında kafe de oturup kahve ve ya çay keyfi yapabilir ve ya dolaşarak sevdiklerine ve kendinize birçok farklı dükkanlardan hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Eskişehir de yeşil ve tertemiz bir alan arayanlar için şehirde bulunan birçok park dinlenme hissinizi karşılamaktadır. Sazova Parkı bilim sanat ve kültür parkı olarak da bilinmektedir. Yeşillikler arasında orta kısımda bulunan göletinde isterseniz kanoya binebilirsiniz. Ayrıca Masal Şatosu, Mersin Akvaryumu, Sabancı Uzay Evi, Teraryum ve Amazon Nehrini de görebilirsiniz.

Eskişehir’in adeta simgelerinden biri olan ve herkesin mutlaka uğradığı Porsuk Çayı Odunpazarına oldukça yakın mesafede bulunmaktadır. Porsu Çayı üzerinde yapılan bot seferlerine katılarak muhteşem manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Kentpark ise Eskişehir’in onlarca bulunan parklardan sadece bir tanesidir.

Karakaya ve Sarıkaya Mağarasını da aileniz ile birlikte gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Eskişehir Otellerinin çoğu turistik gezi amaçlı gelenler için ve ya iş seyahati yapanlar için oldukça uygun ve kaliteli otellerden oluşmaktadır.

En iyi şekilde hizmet vermeyi amaçlayan Eskişehir Otellerinin misafirlerine sundukları hizmetler arasında wifi, tv, klima, kapalı yüzme havuzu ve günün stresini yorgunluğunu atabileceğiniz masaj hizmetleri sunmaktadır.

Butik oteller kapsamında da çok geniş olmasa da birkaç seçenek sunan Eskişehir butik otel fiyat ve kalitesi bakımından oldukça tercih edilen konaklamalar arasında yer almaktadır. Eskişehir Otellerinin lüks ve modern dizayn edilmiş türlerinden ziyade Eskişehir butik otellerinde daha uygun fiyatlara konaklama imkanına sahipsiniz.

Ayrıca Eskişehir de termal sulardan yararlanabileceğiniz birçok Eskişehir Otelleri bulunmaktadır. Bu termal sulardan sağlık açısından yararlanabilirsiniz.

Eskişehir Otelleri ve fiyatları genellikle her çeşit otel bulabileceğinizden dolayı her bütçeye kolaylıkla hitap edebilen fiyatlara sahiptir.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox