Didim Otelleri

Aydın ilçesine bağlı olan eski adıyla Yenihisar şimdiki adıyla Didim her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti kendisine çekmeye devam eden tatil beldelerinden biridir. Doğuda Muğla ilçesi sınırlarına yakınlığı vardır. Her yıl Didim Otellerinde binlerce yerli yabancı turistin ağırlandığı Didim yazları kesinlikle tercih edilecek deniz, kum, güneş üçlüsünü sonuna kadar yaşayabileceğiniz tatil merkezidir. Özellikle Antik Kentleriyle ünlü olan Didim adeta müze niteliği taşıyan tatil beldesidir. En yoğun olduğu yaz dönemi haziran temmuz ağustos aylarında yaşamaktadır. Didim de en çok yetiştirilen ürünler Buğday ve pamuktur.

Her ziyaret edeni kendine hayran bırakan eşsiz tarihi yapılardan biri olan Apollon Tapınağı upuzun sütunları ile Didim’in görülmeye değer güzelliklerinden sadece biridir. Didim otellerinde konaklayarak bir gününüzü eşsiz güzellikteki Apollon Tapınağını gezmeye ayırabilirsiniz. Bunun yanı sıra Apollon Tapınağı başta olmak üzere, Piriene ve Miletos Arkeolojik yapıları Didyma Antik Kenti sınırları içerisinde yer alan görülmeye değer yerlerdendir. Öyle ki sırf bu müze niteliğindeki tarihi yapıları görmek için bile gidilebilir Didim’e.

Didim en muhteşem zamanı cıvıl cıvıl olduğu yaz aylarıdır. Didim de gezilecek yerler arasında Didim merkezine 23 km uzaklıkta bulunan yemyeşil doğasıyla Akbük koyu yer almaktadır.

Didim Otelleri  5 yıldızlı herşey dahil oteller şeklindedir. Genelde küçük butik oteller tarzında seçenekleri pek bulunmayan Didim Otellerinde geniş havuzları ve aqua parklarında eğlenip vakit geçirebileceğiniz ve rahatça konaklayabileceğiniz oteller arasında yer almaktadır. Lüks konaklamayı tercih edenlerdenseniz tek başınıza ve ya aileniz ile birlikte misafirlerine konforu sonuna kadar sunan Didim Otellerinden herhangi birinde konaklayabilirsiniz. Genellikle il merkezinde ve Altınkum da yer alan Didim Otelleri istediğiniz birçok bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Altınkum Plajı Didim’in en çok ziyaret edilen ve otellere yakın bulunan plajlarından birisidir.

Didim Otellerinde genelde kahvaltı, harika doğal manzaralı odaları, açık yüzme havuzları ve bölgenin de yöresel lezzetlerinin bulunduğu açık büfeleri şeklinde misafirlerine hizmet vermektedirler. Tercih edeceğiniz Didim Otellerinin gerek konumu gerekse sunduğu hizmetler bakımından fiyat aralığından değişiklikler olacaktır. Sadece yaz aylarında değiş kış aylarında bile bir başka güzeldir Didim.

İrili ufaklı birbirinden güzel koyları, masmavi berrak deniziyle Didim tatilcilerin uğrak tatil beldelerindendir. Turizm açısından oldukça gelişmiş bölgelerden biri olan Didim her geçen sene daha çok büyümektedir. Yerli ve yabancı özellikle İngiliz birçok turist her sene bu bölgedeki Didim Otellerinde tatillerini sürdürmeye devam etmektedirler.

Unutmayın Didim Otellerine her zaman için yaz aylarında daha dolu olacağından önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz. Şimdiden keyifli tatiller.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox