Gökçeada Otelleri

Gökçeada eski adıyla İmroz, Saroz Körfezinin girişinde Ege’nin kuzeyinde yer almaktadır. Ana geçim kaynağı balık ve turizmcilik olan Gökçeada da 5000 e yakın nüfusuyla bir kısmı Türkler bir kısmı da Rumlar yaşamaktadır. Ayrıca su kaynakları bakımından dünyanın en zengin adalarından biridir Gökçeada. Türkiye’nin ilk ve tek su altı milli parkına sahiptir. Gökçeada Otelleri adanın sakinliğiyle huzurlu ve doğa ile iç içe konaklama yapabileceğiniz birbirinden güzel otellerini siz seyahat yapmayı sevenlere yılın her mevsimi sunmaktadır.

Verimli topraklara sahip olan Gökçeada da en çok şarap üretimi ve üzüm bağları bulunmaktadır. Gökçeada’nın 3 önemli yerleşim birimi bulunmaktadır. Bunlar Bademli köyü ,Zeytinli köyü ve kilisesi ile ünlenmiş olan Kaleköydür. Doğal yaşam ve bozulmamış yapılarıyla sebze ve meyve yetiştirmelerinden oldukça gelişmiş olan Gökçeada da Gökçeada Otellerinde konaklama imkanına sahip olabilirsiniz. Gezip görülmeye değer yerlerinden birisi ise Gökçeada Tuz Gölü’dür.

Türkiye’nin en büyük adası olarak biline Gökçeada Çanakkale iline bağlı bir ilçedir. Bozulmamış ve modern yapılaşmaya karşı koymuştur. Yazları sıcak kışları ise yağışlı ve ılık geçmektedir. Gökçeada Otelleri gerek adanın merkezinde gerekse adanın birbirinden güzel köyleri arasında yer almaktadır. Lüks otel bulabilmenin pek mümkün olmadığı daha çok Gökçeada Otelleri genelde küçük sevimli ve butik oteller vardır. Az da olsa büyük Gökçeada otelleri bulabilmeniz mümkündür. Oteller genelde çoğu Gökçeada’nın güzel ve sakin doğası ile iç içe insana adeta huzur verecek düzeydedir. İsterseniz yürüyerek isterseniz kendi özel aracınız varsa ki Gökçeada oldukça büyük bir ada olduğu için aracınız varsa bu imkanla adayı dolaşıp görmenizi tavsiye ederim. Gökçeada Otelleri genelde Çanakkale yapılarıyla uyumlu bir şekilde yapılmıştır.

Çanakkale’nin doğasından havasından,suyundan ve toprağından halkının yetiştirmiş oldukları organik meyve ve sebzelerini özellikle Gökçeada Otellerinde kahvaltılarında da rastlamak mümkündür. Ayrıca Gökçeada Otellerinde yemekleri özellikle geçimini balıktan sağladıkları için balık restoranları ile meşhurdur ve buralarda vakit geçirip balığından tatmadan dönmemenizi tavsiye ederiz.

Gökçeada otelleri genelde küçük oldukları için özellikle yaz aylarında buraya tatil planı düşünüyorsanız gitmeden birkaç ay önceden rezervasyon yaptırmanızda fayda var aksi taktirde odalar dolacağından yer bulamayabilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller dileriz…

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox