Bozcaada Otelleri

Çanakkale ilçesine ait Türkiye’nin 3. büyük adası olan Bozcaada tatil yapmak ve aynı zamanda huzur arayanların en uğrak yerlerinden biridir. Bugün en çok gidilen ve önemli tarihi tatil beldelerinden biri olan Bozcaada her sene yerli ve yabancı binlerce gezme ve tatil tutkunu turistlerin ilgisini çekmektedir. Ege Bölgesinin Gökçeada’dan sonra en büyük ikinci adası olan Bozcaada da yazları tatil yapma fırsatına sahip olmak isteyenler için gidip görülmesi gereken Çanakkale’nin incisi niteliğinde bir tatil beldesidir. Mimari yapılarında Rumların da büyük etkisinin olduğunu rahatça gözlemleyebilirsiniz Bozcaadada. Bozcaada Otelleri herşey dahil konseptinden çok aslında birazda Gökçeada otelleri gibi samimi ve küçük otellere sahiptir.

Birazının merkezinin içerisinde olan birazının ise merkez dışında yer aldığı Bozcaada Otelleri Çanakkale’nin mimarisine uygun biçimde dizayn edilmiştir. Etrafında müstakil taştan yapılmış evlerinin de bulunduğu Bozcaada sokaklarında yürümek huzura ermenizi sağlayacaktır.

Adanın en eski yerleşim yeri ise Bozcaada kasabasıdır. En çok ziyaret edilmesi gidip görülmesi gereken yerlerinin başında şarap fabrikaları ve güzel masmavi temiz denizi ve sahili gelmektedir. Festivale katılmayı sevenler için de Eylül ayında Bağ bozumu festivalleri olmaktadır, gidip katılmak isteyenler ziyaret edebilirler.Bozcaada Kalesi ve Köprülü Paşa Cami gezilecek yerleri arasındadır.

Şarap denildiğinde akla gelen ilk yerlerden olan Bozcaada’da 4 tane şarap fabrikası bulunmaktadır.Buraları gezebilir ve aynı zamanda istediğiniz şarabı da tatma imkanına sahip olabilirsiniz.İsterseniz satın alabilirsiniz.

Bozcaada genelde bütün diğer kalabalık tatil şehirlerinden sıkılmış ve  kaçmak isteyenler için gayet uygun sakin ve huzurlu bir tatil geçirebilecekleri tatil beldesidir. Merkezin dışarısında yer alan bağ evi niteliğindeki Bozcaada Otellerine de rastlamanız mümkündür.

Bozcaada Otellerinin deniz ile mesafesi çok yakın olmayıp biraz yürüme mesafesi vardır. Bu da size böylesine temiz hava da bir nevi spor niteliğinde gelecektir. Bozcaada otellerinde odaların genelinde ücretsiz wifi, özel banyo ve Çanakkalenin kendine has zeytinyağıyla meşhur olmuş lezzetli Ege mutfağını sabah kahvaltılarında size eşlik etmektedir. Bozcaada otellerinin dışında çevrede bozcaada pansiyonları ve bozcaada butik otelleri de konaklama olarak yer almaktadır. Bozcaada otellerinin yanı sıra müstakil evlerinin oldukça çok olduğu görülmektedir.

Özellikle yaz aylarında çok sık tercih edildiği için Bozcaada otellerine öceden rezervasyon yaptırmanız sizin için daha faydalı olacaktır.Eylül ayında da sıklıkla tercih edilmektedir.Fakat yaz aylarında Bozcaada otellerinde yer bulabilmek hem daha zor hemde fiyat artışı olacaktır.

Bozcaada otellerinin en sevilen kısmı arnavut kaldırımlı taş sokaklarının küçük ama sevimli oluşları olsa gerek. Bozcaada otellerinin, pansiyonların genelde kapı ve pencereleri kırmızı, mor ve ya mavi renklerinde rengarenk boyanmış oluşu bölgeyi daha sıcak ve sevimli göstermektedir. Kısacası aynı zamanda huzuru, sakinliği ve masmavi tertemiz denizde yüzmeyi ve dalmayı arayanlar için gidilmesi gereken bir tatil beldesidir.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox