Bursa Otelleri

Dünyada yaşanabilir şehirler sırasında oldukça iyi bir sıraya sahip olan Bursa 28. sıradadır. Yaklaşık 2,34 milyon nüfusa sahiptir. Osmanlı dan izler taşıyan tarihiyle merak uyandıran Bursa.. İstanbul, Ankara ve İzmir den sonra Türkiye’nin en büyük nüfusuna sahiptir. Kültürü ve tarih mirası ile oldukça zengin olan Bursa özellikle Osmanlı ve Bizans dönemlerinden kalma yapıları ve özelliklerini hala taşımaktadır. Yaz aylarında özellikle Bursa’nın merkezinde ve illerinde yer alan Bursa Otelleri yerli ve yabancı turistler tarafından konaklama seçeneklerinden biridir.

Bursa, Balıkesir ve Eskişehir’e yakın konumdadır. Termal kaplıcaların da bulunduğu Bursa da Bursa Termal Otellerinde dilediğiniz gibi konaklayabilir ve kaplıcanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeşil doğasının güzellikleri ve tarihiyle oldukça zengin olan Bursa da 27 tane arkeolojik alan bulunmaktadır. Görülmesi gereken tarihi kalıntılar ve yapılar bakımından oldukça zengindir. Tarihte Osmanlının başkenti olan Bursa her daim geleneksel kalabilmektedir.Bursa, hala günümüzde hem modern hemde Osmanlı tarihinden kalıntılar taşıdığı için görülmeye değer yerlerdendir.

Bursa da gezilip görülecek yerler en fazla tercih edilenler tarihi yapılardır. Bunlardan en çok ziyaret edileni mimarisiyle dikkat çeken Ulu Camidir. Bursa’nın Ayasofya’sı olarak da bilinmektedir.

Tatil anlayışında aklımıza önce deniz kum ve güneş’i barındıran yaz tatilleri gelse de Bursa her mevsim gezilebilen ve gerek tarihinin zenginliği gerekse gezilecek yerlerinin zenginliği açısından görülmesi gereken ilçelerden birisidir.

Bursa da neyin meşhur olduğunu saymakla bitiremeyiz. Öncelikle Bursa mutfağından lezzetli  İskender Kebabı, kestane şekeri, yeşil doğası, bütün sokaklarından hissedebileceğiniz Osmanlı tarihinden kalan  zenginlikleri ve önemli kış tatillerinin vazgeçilmez yerlerinden biri olan Uludağ’ı.

Önemli tarihi eserleri ile oldukça gelişen Bursa görülmeye ve gezilmeye değer yerlerdendir.

Türkiye’nin kış sporları ve kış tatili açısından en büyük merkezlerinden biri olan Uludağ da Bursa da bulunmaktadır.

Bursa da özellikle Cumalıkızık bölgesinde küçük ve samimi butik oteller de bulabilir bu butik otellerde konforlu bir konaklama geçirebilirsiniz. Bursa pansiyonları Bursa ucuz otelleri arayanlar için ideal bir konaklamadır.

Bursa Otelleri genellikle şehrin merkezinde yer almakta olup diğer illerinde de küçük oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Bursa Otelleri her mevsim hizmet vermektedirler.

Bursa Otellerinden birinde konaklamayı düşünüyorsanız yerinizi önceden rezervasyon yapmanızı öneririz.

Bursa Otelleri her zevke göre tesis edilmişlerdir. İster aileniz ister arkadaş gruplarınız ile birlikte Bursa Otellerinden birinde rahat bir konaklama yaşayabilirsiniz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox