Bolu Otelleri

Batı Karadeniz de yer alan Bolu İstanbul’a yakınlığı ile de özellikle kış ve sonbahar mevsiminde en çok tercih edilen küçük kaçamak gezilerin başında gelmektedir. İstanbul Bolu arası araba ile 263 kilometre yani yaklaşık 3 saatlik mesafede yer almaktadır. Uçak ile yolculuk yapmayı planlıyorsanız 45 dakika kadar sürede Bolu da olabilirsiniz. Yılın her günü ziyaret edebileceğiniz Bolu önemli kayak merkezlerinin bulunduğu illerimizden biridir. Birbirinden önemli kış sporlarının yapabileceğiniz ve gezip görebileceğiniz doğa harikalarının bulunduğu Bolu da vakit geçirip seçeceğiniz Bolu Otellerinden birinde sevdikleriniz ve ya arkadaş grubunuz ile konforlu bir konaklama geçirebilirsiniz.

Gezebileceğiniz popüler konumları ile Bolu yaz kış her mevsim yerli ve yabancı turistlerin uğradıkları bölgelerden biridir.

Kar sporlarının, kış tatillerinin ve önemli kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya da Bolu ilinde bulunmaktadır. Her mevsim uğrayabileceğiniz Bolu da kış tatili geçirmeyi planlıyorsanız mutlaka Kartalkaya ya gitmenizi tavsiye ederiz.

Bolu da gezip görebileceğiniz yerlerin başında kayak yapabileceğiniz Kartalkaya, harika manzarası ile meşhur olan Abant Gölü ve şifalı termal kaplıcaların bulunduğu Karasu görülmesi gereken yerlerdir.

Yeşil bir alana ve temiz bir havaya sahip olan Bolu da yaylalarda oldukça meşhurdur. Sarıalan yaylası, Aladağ yaylası ve Gerede Yaylası görebileceğiniz doğal güzellikteki yaylalardan sadece birkaçıdır.

Bolu Otelleri termal kaplıcaların bulunduğu Karasu  bölgesinde bulunmakta ve birçok hastalığa özellikle romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği söylenen sudan şifa bulabilirsiniz. Hastalığınıza ve ağrılarınıza iyi gelecek olan kaplıca suyundan yararlanabilir konaklama tercihi olarak da Karasu da bulunan Bolu Otellerinde konaklayabilirsiniz.

Manzarası ile göreni kendine hayran bırakan Abant Gölü Bolu ya gidip de mutlaka uğramanız gereken yerlerin başında gelmektedir. Abant Gölünde isterseniz göl etrafında yürüyüş yapabilir, bisiklete binebilir ve ya ata binebilirsiniz. Göl etrafında dolaşabileceğiniz gibi göl’ün üstünde bulunan  sandallara binerek aileniz ile muhteşem bir gezintiye çıkabilirsiniz. Bolu Otelleri Abant gölünün yakınlarında da bulunmaktadır burada göle yakın otellerde konaklayabilirsiniz.

Bölgede yer alan Bolu Pansiyon şeklindeki konaklamalar lüks ve yıldızlı otellerin yerine daha uygun fiyatlara sahiptir. Konaklamayı tercih edebileceğiniz Bolu pansiyon fiyatları 75 tl den 150 tl ye kadar değişiklik gösterebilmektedir.

Bolu Otelleri lüks ve 5 yıldızlı otellerden seçenekleri de bulabileceğiniz il merkezinde yer almaktadır.

Bolu Otellerinin fiyatları mevsime göre değişebilmekte özellikle kış aylarında Kartalkaya ve çevresinde yer alan Bolu Otelleri fiyatları diğer mevsimlere göre farklılık gösterebilmektedir. Fiyatların farklılık gösterebilmesinin bir başka olasılığı ise Bolu Merkez Otellerinin misafirlerine sundukları hizmetler şeklindedir.

Özellikle Aşçıları ile ünlü olan Bolu yöresel lezzetlerini Bolu Otellerinde tatma imkanına sahipsiniz. En önemli yöresel lezzetlerinden olan mengen pilavı, saray helvası, yayla çorbası ve gözlemeleri ile bu lezzetleri çevrede bulunan restoranlardan ve ya Bolu Otellerinin mutfağından mutlaka denemelisiniz.

Bolu Otellerinde konakladığınız süre boyunca doğal manzaranın tadını çıkararak doğa yürüyüşleri yapmayı ve bol oksijenle kendinizi iyi hissetmenizi ve yenilenmeyi sağlayacak kaplıca sularından yararlanmayı unutmamanızı tavsiye ederiz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox