Ayder Yaylası Otelleri

Ayder Yaylası Doğu Karadeniz’in en güzel şehirlerden biri olarak bilinen ve herkesin merak ettiği Rize de bulunmaktadır. Başlı başına Rize zaten doğasının güzelliğiyle gerek televizyonda gerekse sosyal medyada böylesine ünlenmişken Ayder Yaylası ve Ayder Yaylası Otellerinden bahsetmemek olmazdı.

Karadeniz şehirlerinin içinde özellikle Rize yaylalarıyla ünlü bir Doğu Karadeniz şehridir. En bilinen yaylalarından birisi ise Ayder Yaylasıdır.

Ayder Yaylası Rize’nin en güzel bölgelerinden biri olan Çamlıhemşin de bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Ağustos ayının sonlarında Ayder Yaylasına çıkma fırsatı buldum. Aslında doğu Karadeniz’in en güzel mevsim zamanları Eylül, Ekim aylarıdır. Fakat yazın sıcağında bile bir başka güzel ki yayladayken sıcaklığı hissetmiyorsunuz çünkü yukarıya çıktıkça ısı düşüyor hatta Ağustos ayında bile kalın hırka ile dolaşmanız gerekebiliyor. Çocukken hemen hemen her sene giderken şimdi ise fırsat buldukça 2 senede bir Rizeli olarak Ayder Yaylasına gitme fırsatı yaratmaya çalışırım kendime.

Ayder Yaylası doğası, havası suyu, yeşili mavisiyle doğal güzellikleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Adeta cennetten bir köşe gibi görünen yemyeşil doğası masmavi gökyüzü ve her bir yandan akan dereleri ile görsel bir şölen sunmaktadır.

Ayder Yaylasına gidip de 1 gün orada kalmamak olmaz diyerek hemen bir otel aramaya başladım. Ayder yaylasında bir sürü doğasıyla uyum içinden olan tahta butik otel ve hatta pansiyon bulmak mümkün.

Ayder Yaylası Otelleri yayla yolu boyunca her sene gittikçe daha çok  gelişen ve turistlerinde bu doğal güzellik karşısında kayıtsız kalamayıp uğradığı baktıkça içinizi ısıtan tahta otelleriyle doludur.

Ayder Yaylası Otelleri doğayla uyumlu oldukları için beni gerçekten sevindirdi. Yeşilliklerle dolu doğası ve tahtadan yapılmış Ayder Yaylası Otellerini gördükçe kış mevsiminde uğrayıp dışarıda lapa lapa kar yağarken Ayder Yaylası Otellerinin içerisinde bulunan şöminede kahvenizi yudumlama hayalini gerçeğe dönüştürmek isteyebilirsiniz.

Doğa güzelliklerinden sadece ağaç ve yeşillikler değil şelaleleri ve dereleri de görmeniz mümkün ve isterseniz Ayder Şelale Dağ Evinde konaklayabilir ve ya Ayder Yaylası Bungalov evlerinde de konaklayabilirsiniz.

Her mevsim özellikle kış ve yaz aylarında Ayder de yapılan festivallere katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Rize de Ayder Yaylası haricinde gezip görebileceğiniz birçok yayla bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Kavrun Yaylası, Palovit Yaylası, Gito Yaylası, Ovit Yaylası, Elevit Yaylası, Amlakit ve Samistal Yaylalarıdır.

Ayder Yaylası Otelleri konaklamanın yanı sıra bazen hafif sisli bazen güneşli bazende yağmurlu havasında ve yeşilliklerle dolu güzel manzarası eşliğinde temiz havasından dolayı sabahın erken saatlerinde zinde uyanarak Karadeniz’in yöresel lezzetleriyle özellikle meşhur muhlaması ile kahvaltınızı  yapabilirsiniz.

Ayder Yaylası Otellerine doluluk oranını göz önüne alarak erken rezervasyon yapabilirsiniz. Şimdiden harika doğası ile aşık olacağınız Ayder de keyifli tatiller dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox