Belek Otelleri

Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya’nın meşhur ve yerli yabancı turistler tarafından ziyaret edilen tatil beldesi Belek her geçen sene tercih edilmeye devam etmektedir. Antalya Belek arası yaklaşık araba ile 48 dakika uzaklıkta yer almaktadır. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Belek önemli turizm beldelerinden biridir. Upuzun sahil şeridi ve tertemiz masmavi denizi ile tatilciler tarafından en çok tercih edilen tatil beldelerinden biri. Antalya denilince akla ilk gelen tatil beldesi Belek, özellikle yaz aylarında gelen turistler tarafından Belek Otellerinde ağırlanmaktadır.

Belek Otelleri en yoğun, doluluk dönemini yaz aylarında yaşamaktadır. Bu yüzden eğer Belek Otellerinden birinde konaklamayı planlıyorsanız doluluk oranını düşünerek Nisan – Mayıs aylarından itibaren rezervasyon işlemlerini yaptırmanızı öneririz.

Birbirinden lüks, her şey dahil ve 5 yıldızlı Belek Otellerinde yaz tatilinizi rahat ve konforlu bir şekilde geçirebilirsiniz. Belek Otelleri genellikle lüks, 5 yıldızlı oteller şekilde olmakta ve içeriğinde misafirlerini birçok ayrıcalık sunmaktadır. Bunun yanında geniş havuzları, Türk hamamı, sauna ve buhar odaları, wifi erişimi ve birbirinden güzel, deniz gören manzaralı odaları ile hizmet vermektedir.

Belekte en çok ziyaret edilen görülmesi gereken yerler arasında her yıl birçok festival ve konsere ev sahipliği yapan Aspendos gelmektedir. Turistlerin ilgisini çeken Aspendos görülmeye değer güzellikteki yapılardandır.

Antalya Belek gezilecek yerler arasında bulunan doğal güzellikteki berrak suya sahip her yıl binlerce turisti kendine çeken gezmek için harika bir fikir olan Kurşunlu Şelalesi adeta bir doğa harikası.

 

Bir başka görülmesi gereken yer ise oldukça eski yapılardan biri olan Perge Antik Kenti. Bu eski yapı günümüzde korunmakta ve bir sürü yüksek sütunlara, 2 tane yüksek kapılara sahiptir. Perge Antik Kenti mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında hele ki gün batımından o manzaraya yüksek sütunlara helenistik görünüme aşık olabilirsiniz.

Belek Otellerinin çoğunluğu denize sıfır biçimde konumlandırılmıştır. Bu özellikte otellerin havuzunun yanı sıra tatil beldesinin temiz denizinden de yararlanılmasını sağlamaktadır. Denize yakın mesafede olmayan Belek Otelleri ise merkezde ve diğer bölgelerde konumlandırılmıştır.

Ayrıca Belek Otellerinde bulunan aktivitelere katılabilir, gösterileri izleyebilir bulunduğunuz otelde fitness ve pilates den yararlanabilir böylece yaz tatiliniz de bile spor yapma olanağına sahip olabilirsiniz. Genellikle otellerde yemek kültürü açık büfe olarak servis edilmektedir. Antalya’nın yöresine ait lezzetleri ve hatta dünya mutfağından lezzetleri de misafirlerine açık büfe hizmeti veren Belek Otellerinde tadabilirsiniz.

Belek Otellerinde her sene fiyat oranları mevsime ve ya otellerin sundukları ayrıcalıklara göre değişmektedir. 4 ve ya 5 yıldızlı otellerin fiyatları az bir farkla artış gösterebilmektedir. Özellikle yaz aylarında Belekte tatil geçirmek isteyenler için Belek Otellerinin fiyatlarını önceden takip etmelerini öneririz ve hatta rezervasyonunuzu önceden yaptırmanız gerekebilir.

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox