Antalya Otelleri

Yazın en çok turistik seyahat edilecek ve deniz sezonu deyince akla ilk gelen tatil beldelerinden biri olan Antalya… Akdeniz bölgesinde yer alan Antalya hemen hemen yerli ve yabancı herkesin tatil denince aklına gelen ilk şehirdir. Gerek tarihinden gerekse doğal güzelliklerinden bahsetmek gerekirse Antalyayı gidip gören turistler için adeta turistik bir cennet havası yaşatmaktadır. Antalya aynı zamanda “Türk Rivierası” olarak nitelendirilmektedir. Antalya’nın tarihinden, Antalya Otellerinden, gezip görülmesi gereken turistik yerlerinden ve eğlence mekanlarından kısaca bu güzel turistik şehrin bütün özelliklerinden size kısa kısa bahsetmeye çalışacağız.

Antalya’nın tarihinden bahsedecek olursak ; en bilinen özelliklerinden birisi Türkiye’nin başkenti olmasıdır. Antalya’nın en bilinen plajlarından biri Konyaaltı Plajı bir diğeri ise Lara Plajıdır. Akdeniz de yer alan Antalya Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biridir. Türkiye’nin en büyük 10  ilinden biridir. Aynı zamanda Türkiye’nin en çok göç alan şehirlerinden biridir ve özellikle yazları Antalya ya gidenler havasına, doğal güzelliklerine adeta aşık olup orada yaşamaya karar verenlerde olmuştur. Antalya’nın nüfusu yaklaşık 2 milyon kadardır. Birçoğu Antalya merkez gerek Side gerek Alanya gibi diğer bir sürü güzel turistik beldelerinde yaşayanlar olarak yayılmıştır.

Antalya’nın tarihi eserlerinden söz etmesek olmaz. En bilinen tarihi eseri ise Aspendos Tiyatrosudur. Her geçen sene festivallere, konserlere ev sahipliği yapmıştır bu tarihi eser. Dolayısıyla gidip konser izleyeni de görüp gezeni de çok olmuştur. Antalya her geçen sene tarihi güzelliklerinden dolayı bölgeye yerli ve yabancı birçok turist çekmektedir.

Antalya’nın koyları arasında yer alan Olimpos ve Adrasan doğal yaşamla birebir örtüşen ahşap evleriyle gidip görülmese gereken koylar arasında yer almaktadır. Olimpos Antalya Otellerinde eğer ahşap bir otelde konaklama arzunuz var ise bakmanız gereken yerler listesine eklemenizde fayda vardır. Otellerin bir çoğunda kendi havuzları, sabah kahvaltıları bulunmaktadır. Olimpos Antalya Otellerinin ahşap olması da ayrı bir hava katmaktadır. Genelde bahçeside bulunan bu ahşap otelde konaklama fırsatını yakalamak istiyorsanız rezervasyonlarınızı önceden yaptırmak her açıdan daha faydalı olacaktır.

Antalyada gezilip görülecek yerler saymakla bitmediği için bir kaçını sizler için derledik bunlardan ; Kemer, Kaş, Side, Alanya, Manavgat ve Kalkan tatil yapılacak beldeler arasında yer almaktadır. Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunan Alanya kalesi de gezilecek yerler arasındadır. Antalya da Kaleiçi kesinlikle herkesin gezip görmesi gereken yerlerdendir. Kaleiçi civarında da birçok Antalya Otelleri bulunmaktadır.

Antalya Otellerinde genelde Lara, Alanya, Side ve Kemer bölgelerinde Antalya Otelleri 5 yıldızlı herşey dahil ve Antalya Otelleri her şey dahil türünde bulabilmeniz mümkündür. Bu bölgelerde yer alan Antalya Otellerinde gönül rahatlığıyla çocuğunuzla, ailenizle birlikte konaklayabilirsiniz. Bölgede yer alan Antalya Otelleri açık büfe, sınırsız içecek ve hatta aqua park, eğlence alanları, havuzları ve denize çok yakın olan imkanları sunmaktadır. Antalya Otellerinin sunduğu en güzel avantajlardan birisi çoğunun denize sıfır olmalarıdır. Bu bölgelere özellikle tatil zamanı yaz aylarında turist akınına uğradıkları için son ana bırakmayarak erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Olimpos ve Adrasan bölgelerinde bulunan Antalya Otelleri daha çok bireysel ve arkadaş gruplarına hitap eden türden kamp yapmayı ve doğayla iç içe olmayı seven tatilciler için ahşap ve bungalov tarzı Antalya Otellerinde konaklama imkanları bulunmaktadır. Unutmayın ki her zaman için önceden rezervasyon yaptırmak daha faydalı olacaktır. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox