Amasra Otelleri

Batı Karadeniz bölgesinde ve Kuzeyde yer alan Amasra’nın 2 koyu bulunmaktadır. Masmavi denizi ile oldukça ilgi çeken Amasra yaklaşık 15000 nüfusa sahiptir. Bartın ilçesine bağlıdır. Araba ile yolcululuk yapacak iseniz Sinop yolundan Amasra’ya ulaşabilirsiniz. Turistler tarafından en fazla ziyaret edilen mevsimi yaz aylarında Haziran başlarından itibaren Eylülün sonlarına kadardır. Amasranın tarihte bilinen ilk adı Sesamostur. Amasra Bartın’ın merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Amasra, yazları sıcak kışları ise yağışlı ve soğuk bir iklime sahiptir. Ve her mevsim ayrı güzelliktedir. Amasra da konaklayabileceğiniz Amasra Otellerinin bölgenin birçok yerine dağılmış şekilde bulunabilmektedir.

Doğayla iç içe olmayı seven ve şehrin kalabalığı, gürültüsünden sıkılmış olanlar için bir kaçamak niteliğinde olan Amasra gidip görülmesi gereken yerlerden biridir.

Hazirandan Eylül aylarına kadar en yoğun ve kalabalık dönemini yaşayan Amasra diğer aylar daha sakindir. Amasra her sene sadece Türkiye’nin değil dünyanın her yerinden yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaktadır.

Amasra’nın ticarette gelişmesine katkısı olan en önemli etken bölgenin topraklarında yetişen zengin orman ürünleridir.

Amasra’nın masmavi denizinin, tertemiz havasının ve ikliminin tadını her mevsim çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında oldukça kalabalık olan Amasra sahilleri dünyanın her yerinden birçok turisti güzelliği karşısında her sene ağırlamaktadır. Amasra sahilleri genellikle upuzundur. Sahilde yer alan yat ve teknelerle tur’a çıkabilirsiniz. Büyük Liman, Tavşan Adası ve Küçük Limanı tekne turları ile dolaşma keyfine varabilirsiniz.

Amasra Otelleri genellikle küçük samimi tarzda Amasra butik otelleri ve Amasra pansiyonlarından oluşmaktadır. Amasra da Amasra Otelleri her şey dahil, Amasra Otelleri 5 yıldızlı oteller bulabilmeniz pek mümkün değildir.

Birbirinden güzel benzersiz doğa güzellikleri, yemyeşil ağaçları, masmavi berrak denizi, uzun sahilleri, deniz ürünleri ve merak uyandıran tarihi kültürü ile Amasra görülmeye değer tatil beldelerinden biridir.

Amasra da Tarihi Çekiciler Çarşısında gezip kendinize ve sevdiklerini el yapımı birçok ürünün satıldığı dükkanlardaki eşyalardan hediyeler seçebilir ve Amastris Heykelini görebilirsiniz.

Amasra da gezilip görülecek yerlerden biri ise Tarihi Çekiciler Çarşısından çıktıktan sonra sağda kalan Amasra Kalesidir. Amasra Kalesi Roma ve Bizanslılar tarafından inşa edilmiştir.

İnkumunda bulunan Amasra Otelleri yaz aylarında turistler tarafından en çok tercih edilen konaklama bölgesidir. Ayrıca Amasra’nın merkezinde yer alan Amasra Otellerinde de rahat bir konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Yaz ve ya kış mevsiminde Amasra Otellerinden seçeceğiniz herhangi bir otelde konforlu konaklamanın doruklarına ulaşabilirsiniz.

Amasra Otellerinin çoğu samimi ve küçük butik oteller türündedir. Bu oteller size bu küçük belde de aradığınız rahatlığı, sakinliği ve huzuru rahatlıkla sunabilmektedir.

Ailesi ve çocukları ile birlikte konaklamak isteyen misafirler için Güzelcehisar da bulunan Amasra Otelleri pansiyon türündedir.

Amasra Otellerinin fiyatları geçen senelere göre çok fazla bir değişiklik göstermemektedir. Fiyatlar genelde sabit olmakta fakat seçeceğiniz Amasra Otellerinde sundukları hizmete ve otelin konumuna göre fiyatlar da küçük değişiklikler olabilmektedir.

Daha lüks düzeydeki Amasra Otellerinin fiyatları bölgede genellikle butik otel bulunduran Amasra Otellerine göre daha yüksek olabilmektedir.

Amasrayı gezmeyi ve tatil yapmayı planlıyorsanız seçeceğiniz Amasra Otellerinden birinde erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı öneririz. Şimdiden keyifli ve huzur dolu bir tatil geçirmenizi dileriz.

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox