Altınoluk Otelleri

Balıkesir ilçesinin Edremit Körfezinde bulunan Altınoluk her sene yaz aylarından bünyesi çok sayıda tatilci çekmektedir. Kazdağlarına yakın oluşundan dolayı Kazdağlarının havası gibi bol oksijenli ve temiz bir havası vardır. Batısında Ege denizi bulunmaktadır. Altınoluk Otelleri fiyatları mevsimine, bulundukları konuma ve verdikleri hizmete göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca Altınoluk; Akçay, Küçükkuyu ve Asos’a çok yakın konum bulunduğu için gidilecek birçok temiz havaya sahip ve doğa harikası olan bölgeleri bulunmaktadır. Altınoluk özellikle yaz aylarında oldukça kalabalık olabilmektedir. Altınolukta çok fazla sayıda yazlık ev bulunmaktadır. Yazın her daim kalabalık ve cıvıl cıvıl olan Altınolu’ğun temiz havası yaz aylarında bile bunaltıcı sıcaklıkta değil hafif esen havadadır.

Altınoluk, İstanbul’dan yaklaşık olarak 5 – 5 buçuk saat mesafesinde uzaklıktadır.

Altınoluğun denizi, yüzerken denizin dibini görebildiğiniz hayran olunacak şekilde oldukça berrak ve temizdir. Balıkesir’e arabayla yaklaşık 1,5 saatlik uzaklıkta  yer alan Altınoluk tertemiz havası ile Balıkesir bölgesinde en çok tercih edilen tatil beldelerinin başında gelmektedir. Bölge her sene yerli ve yabancı turist akınına uğramaktadır.

Altınoluk Otelleri Altınoluk’un merkezinde yani sahil kısmında hem de yakın çevrede bulunmaktadır. Altınolukta butik oteller tarzında Altınoluk Otelleri bulabilmeniz de mümkündür. Bu butik otellerde konaklarken temiz havasında derin bir nefes alıp verirken adeta yenilenmiş gibi hissedeceksiniz. Altınoluk Otellerinin fiyatları bulundukları bölgeye ve hangi mevsimde konaklamaya karar vereceğinize göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca sezon zamanı yani haziran- temmuz- ağustos aylarında fiyatlarda daha artış gösterebilmektedir. Altınoluk pansiyon fiyatları da bölgeye göre değişebilmekte fakat büyük otellere nazaran daha uygun olabilmektedir. Eğer planınız Altınoluk’a yaz zamanında gitmek ise Altınoluk Otellerine bir iki ay öncesinden araştırma yapmanızda fayda vardır.

Altınoluk Otelleri içerisinde havuz barındırmakta olup odaları isterseniz deniz manzaralı isterseniz doğayla iç içe olan dağ ve yeşillik manzaralı olarak seçebilme imkanına sahipsiniz. Altınoluk Otelleri her şey dahil seçeneğinde ve ya apart otel şeklinde sahil kısmında denize sıfır yakınlıkta bulabilirsiniz.

Altınolukta gezilecek yerler açısından bir çok yer bulunmaktadır. Buralar ;ilk olarak en yakın ve bol oksijeniyle meşhur olan Kazdağları diğerleri, Küçükkuyu Güre, Mıhlı çayı, Şahindere Kanyonu, Narlı Köyü ve Hasan Boğuldu Göletidir.

Altınoluk Otellerinde konakladıktan sonra Altınolukta merkezde bulunan dükkanları gezebilir sevdiklerinize ve ya kendinize birbirinden güzel Altınoluk’u hatırlatacak hediyeler alabilir ve şehirde yapılan konser, festivaller ve gösterilere katılabilirsiniz. Böylece Altınoluk gecelerinde eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz.

Mıhlı Şelalesi yemyeşil ağaçların arasında, doğada kuş cıvıltılarının sesini duyabildiğiniz ve berrak bir şekilde akan şelaleyi ziyaret edebilir hayran olabilir bir daha gelip görmek isteyebilirsiniz. Altınolukta şimdiden keyfili tatiller dileriz..

 

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox