Marmaris, Muğla, Türkiye Butik Otelleri

  MARMARİS GENEL BAKIŞ

  MARMARİS KONUM:


  Muğla’nın 14 ilçesinden biri olan Marmaris, şehrin yönetim merkezi. Datça Yarımadası’na bağlanan topraklarının üç tarafı denizlerle çevrili olan Marmaris’te birçok koy ve küçük adacık bulunur. Marmaris’in batısında Kerme Körfezi ile Reşadiye Yarımadası, kuzeyinde Ula, güneyinde Akdeniz ve doğusunda Balan Dağı ile Karadağ yer alır.

  MARMARİS ULAŞIM:


  Türkiye’nin en gözde ve en kalabalık tatil merkezlerinden Marmaris’e ulaşım kolaylıkla sağlanıyor.

  Karayolu ulaşımı:Özel aracınızla veya birçok şehirden Marmaris’e sefer düzenleyen otobüslerle ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Havayolu ulaşımı: Marmaris’e 88 kilometre mesafede bulunan Dalaman Havaalanı’na iniş yaptıktan sonra burada bulunan servislerle 1, 5 saat süren bir yolculuktan sonra Marmaris’e varmış olacaksınız.

  Yat ve Tekne ile ulaşım: Türkiye’nin büyük marina ve yat limanlarına sahip, Marmaris’e Datça ve Bodrum’dan arabalı feribot seferleri yapılıyor. Özel tekne veya yatı olanlar da Marmaris marinasına ulaşım sağlayabilir.

  MARMARİS COĞRAFYA:


  Türkiye’nin önde gelen turizm noktalarından liman kenti Marmaris, Ege kıyılarının en büyük tatil merkezlerinden. Dağların konumu nedeniyle Rize’den sonra en çok yağış alan yer olan Marmaris’te genel olarak Akdeniz iklimi hâkim. Çok sayıda koy ve adacığa sahip olan Marmaris; doğal güzellikleri, çam ormanlarıyla kaplı tepeleri, uzun sahil şeridi ve yat limanlarıyla her yıl yüz binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Denize doğru uzanan bir tepe üzerindeki “Kale Mahallesi” kentin en eski yeri. Konumu itibari ile son derece yoğun ilgi gören Marmaris, Oniki Adanın en büyüğü olan Rodos’a sadece 45 dakika uzaklıkta.

  MARMARİS AKTİVİTELER

  Marmaris mavi bayraklı plajları, dantel gibi işlenmiş koyları, doyamayacağınız güzellikteki denizi, çam ağaçlarıyla kaplı tepeleri, tarihi yerleri, antik kentleri ve eğlencesiyle Ege kıyılarının vazgeçilmez tatil rotası. Marmaris’te tatilinizin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. Dolu dolu, zamanın yetmeyeceği bir tatil maratonuna hazır olun. O kadar çok gezilecek yer ve yapılacak şey var ki Marmaris’te vakit su gibi akıp geçecek. Tatiliniz boyunca Marmaris’in pırıl pırıl, ışıl ışıl denizinden çıkamayacak, tertemiz plajlarında güneşlenmeye doyamayacaksınız. Cennet, Turunç, Sedir, Uzunyalı, Boncuk ve en ünlüsü İçmeler Plajları’nda kesinlikle deniz-kum-güneş üçlemesinin keyfine varacaksınız. Tatilinizi tarihi bir gezintiye çıkarak taçlandırmak isterseniz, Marmaris’in en tanınmış tarihi mekânlarından Marmaris Kalesi, Halıcı Ahmet Urkay Müzesi ve Osmanlı Dönemi’ne ait yapılardan Hafsa Sultan Kervansarayı’na mutlaka gidin. Evliya Çelebi’nin Seyahatname adlı yapıtında geçen Physkos Antik Kenti de Marmaris’te görülmeye değer bir yer. Muhteşem koyları ile dillerden düşmeyen Marmaris’te Amos, Boncuk, Abdi Reis, Kızkumu, Turunç, Hisarönü ve Selimiye gidilmesi gereken koyların başında geliyor. Spor tutkunları için de Marmaris’te birbirinden farklı çok sayıda alternatif bulunuyor. Tatilde sporu eksik etmem diyenlerdenseniz parasailing, banana, flyboard, jet ski, yelken ve kano gibi su sporlarının yanı sıra safari, bisiklet, trekking ve jeep gibi aktiviteler de Marmaris’in eşsiz doğası ve berrak denizinde sizleri bekliyor. Marmarisli tatilcilerin olmazsa olmazı gece hayatı da oldukça ilgi çekici ve renkli. Sabahın ilk ışıklarına kadar Marmaris Barlar Sokağı’ndaki gece kulüpleri ve barlarda eğlenmeniz mümkün.

  MARMARİS YEME İÇME

  Marmaris’te yeme içme konusunda oldukça fazla seçenek var. Sabahları taze malzemelerden hazırlanan mis gibi köy kahvaltısı ile güne başlayın. Marmaris’e özgü yedi baharlı, gumbar ve surha gibi yöresel lezzetlerin tadına bakmak için Marmaris’in köylerine keşfe çıkın. Deniz ürünleri, gözleme ve mantı gibi bilindik tatlar da Marmaris restoranlarında yiyebileceğiniz lezzetli yemeklerden. Marmaris, dünya mutfağına meraklı olanları da unutmamış. Çin, Hint, İtalyan ve İngiliz yemekleri servis eden restoranları en seçkin lezzetleri misafirleriyle buluşturuyor.

  MARMARİS ALIŞVERİŞ

  Yüz binlerce turist ağırlayan, Türkiye ve Dünya’da en ünlü tatil merkezlerinden biri haline gelen Marmaris’te alışveriş imkânları da çok çeşitli. Marmaris’in Büyük Çarşısı ile Perşembe günü Marmaris’te ve Cuma günü İçmeler’de kurulan pazarları gezebilir, buralarda sevdiklerinize alabileceğiniz çok güzel hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Mücevher, deri, kilim ve kıyafet Marmaris alışveriş merkezleri ve mağazalarında karşınıza en çok çıkacak ürünler. Çam balıyla meşhur Marmaris’ten ayrılırken mutlaka bal ve reçellerinden alın.
  Tüm Otelleri Göster