Fethiye, Muğla, Türkiye Butik Otelleri

  FETHİYE GENEL BAKIŞ

  FETHİYE KONUM:


  Türkiye’nin en kalabalık turistik bölgelerinden biri olan Fethiye, Muğla’nın 13 ilçesinden biri. Muğla’nın yüzölçümü en büyük olan ilçesi ve aynı zamanda nüfusu Muğla dahil diğer ilçelerden daha kalabalıktır. Fethiye’nin doğusunda Antalya, batısında Akdeniz Bölgesi, kuzeyinde Denizli ile Burdur ve güneyinde Akdeniz yer alır.

  FETHİYE ULAŞIM:


  Çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlayan Fethiye’ye ulaşım kara ve hava yoluyla sağlanıyor. Özel aracınızla veya yaz döneminde sık seferler düzenleyen otobüs firmalarıyla Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. Hava yolu ulaşımını tercih edenler ise Fethiye’ye 40 km. uzaklıktaki Dalaman Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra hava alanı servisleri ya da taksilerle Fethiye’ye ulaşabilirler.

  FETHİYE COĞRAFYA:


  Tatil cenneti Fethiye, bir körfezde yer alır ve körfezde bulunmasının avantajı olarak birbirinden güzel koylara sahiptir. Bitki örtüsünün yarısından çoğu orman ve maki olan Fethiye tam 180 koy barındırır. Katrancı, Gemile, Kızılada, Domuz, Şövalye ve Karacaören Fethiye’nin çevresinde bulunan adalardan en bilinenleri. Birçok doğal güzelliği olan Fethiye’de, Kargı ve Eşen isimli akarsu ve ovalar bulunur. Mendos, Girdey, Akdağ ve Babadağ Fethiye’nin en büyük dağlarındandır.

  MARMARİS AKTİVİTELER

  Türkiye ve Dünya’nın sayılı turizm merkezlerinden olan Fethiye’de aktivite denince akla ilk gelen turkuaz renkli denizi, yeşil ormanları ve temiz kumsallarıyla Ölüdeniz oluyor. Deniz, kum ve güneşin dansına tanık olacağınız Ölüdeniz’den kopamayacaksınız. Fethiye’de Ölüdeniz’den sonra en çok ilgi gören plaj ise Çalış Plajı. Bembeyaz kumlar ve tertemiz bir deniz burada sizi bekliyor. Deniz keyfinden sonra Fethiye’nin yemyeşil, ruha canlılık katan ormanlarıyla kucaklaşmak için Ölüdeniz’den hareket eden teknelerle Kelebekler Vadisi’ne mutlaka gidin. Gördüğünüz manzara, soluduğunuz hava ve yeşilin her tonunu bulacağınız bu görsel şölende geçirdiğiniz zamanı unutamayacaksınız. Doğal güzelliklerinin yanı sıra birçok doğa sporuna da elverişli olan Fethiye’de adrenalin arayanlardansanız Babadağ’ın zirvesinden başlayıp Ölüdeniz, Patara kumsalı, Eşen Ovası ve Dalaman sahillerini izleyebileceğiniz yamaç paraşütünü kesinlikle deneyin. Yamaç paraşütü dışında, Eşen Çayı’nda kano, ören yerlerinde jeep safari turlarına katılabilirsiniz. Flyboard, su kayağı, rüzgâr sörfü, banana ve ringo Fethiye’de yoğun talep gören diğer sporlar arasında. Çalış ve Kayaköy’de yapacağınız at gezintisi ise sizi başka diyarlara götürecek. Tatilin en sevilen adreslerinden Fethiye’de en güzel aktivitelerden biri de günlük tekne turlarıyla Fethiye’nin saklı cennet yerlerini görmek olsa gerek. Tekne turu süresince Fethiye On İki Adalar, Kıdrak Koyu, Günlüklü Koyu ve Kabak Koyu’nun tadını çıkarın. Her yıl binlerce turisti ağırlayan Saklıkent Kanyonu ve Kayaköy Hayalet Şehir sizi benzersiz bir yolculuğa çıkaracak. Fethiye tarihe ilgili olan gezginler için de birçok güzelliğe sahip. Tios Antik Kenti, Telmessos Antik Kenti, Patara Antik Kenti ve Letoon Antik Kenti binlerce yıllık geçmişe sahip gezilmeye değer yerler arasında.

  MARMARİS YEME İÇME

  Fethiye’de Akdeniz ve Ege mutfağı hâkimiyeti söz konusu. Tahmin edebileceğiniz gibi favori lezzetler deniz mahsulleri. Fethiye limanı boyunca dizili olan hemen hemen tüm restoranlarda yörenin balıkları lagos, çipura, barbunya ve orfoz masanıza gelir. Fethiye’ye özgü otlu gözleme veya diğer adıyla sac böreğinden yemeyi de ihmal etmeyin. Deniz ürünleri haricinde kebap ve et yemekleri de Fethiye’nin restoranlarında bulabileceğiniz lezzetler arasında.

  MARMARİS ALIŞVERİŞ

  Fethiye’de alışveriş yapmak için farklı alternatifler bulabilirsiniz. Salı günleri kurulan Fethiye pazarı veya bölgedeki alışveriş merkezlerinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz. Fethiye sokaklarında kurulan takı ve aksesuar tezgâhlarından hediyelik eşyalar alabilir, sevdiklerinize Fethiye hatırası olarak armağan edebilirsiniz.
  Tüm Otelleri Göster