Beyoğlu, İstanbul, Türkiye Butik Otelleri

  BEYOĞLU GENEL BAKIŞ

  BEYOĞLU KONUM:


  İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan Beyoğlu ilçesi, 225 bin nüfus ve 45 mahalleden oluşuyor. Beyoğlu, Kasımpaşa vadisinin batı kısmı ile Dolmabahçe vadisi arasındaki alanı kapsıyor. Şili ve Beşiktaş ilçeleriyle komşudur. Günümüzde Beyoğlu ismi, İstiklal Caddesi ve çevresi olarak bilinir.

  BEYOĞLU ULAŞIM:


  Beyoğlu İstanbul’un merkez ilçesi olması bakımından ulaşım da kolaylıkla sağlanır. Havalimanı ile kesintisiz ulaşımın sağlandığı servislerin bulunduğu ilçede, tramvay, dolmuş, metro, otobüs, dolmuş ve taksi kullanarak Beyoğlu’ndan İstanbul’un istediğiniz noktasına varabilirsiniz. Kendi özel aracınızla da Beyoğlu’na rahatça ulaşmanız mümkün.

  BEYOĞLU COĞRAFYA:


  15.yüzyıldan beri İstanbul tarihinin en hareketli bölgesi olan Beyoğlu, tarih, kültür ve ticaret yaşamını bir araya getiren çok sesli bir yer. 16. yüzyılda, tek tük yapıların bulunduğu bahçelik bir alan olan Beyoğlu, Hıristiyanların ve yabancıların Galata’dan gelerek İstiklal Caddesi’ne yerleşmesiyle Avrupa kenti görünümüne kavuşmuştur. Beyoğlu önceleri diplomasi merkezi olarak gelişse de sonraları İstanbul’un ticaret merkezi haline gelmiştir. Beyoğlu’nun ticaret merkezi olması dışında eğlence, kültür ve sanat kuruluşlarını da bulundurması burayı İstanbul’un odak noktası yapmıştır.

  BEYOĞLU AKTİVİTELER

  Kozmopolit kavramının hayat bulduğu yer olarak Beyoğlu’nu gösterebiliriz. Meşhur İstiklal Caddesi sadece Beyoğlu’nun değil aynı zamanda İstanbul’un merkezi olarak da kabul edilir. Beyoğlu çevresindeki Cihangir, Cumhuriyet ve İnönü Caddeleri eğlence, ticaret ve sanat etkinliklerinin fazla olduğu yerlerdendir. Beyoğlu’nda yapabileceğiniz çok sayıda aktivite var. Burada bulunan sinemalar, tiyatrolar, müzeler, gösteri merkezleri, eğlence kulüpleri, barlar, oyun salonları, sanat galerileri, sahaflar, konser ve sergi alanları Beyoğlu’nda keyifle vakit geçirmenizi sağlayacak. Beyoğlu’ndaki spor salonları hem yerli halka hem de turistlere hizmet veren kompleks bir yapıdadır. Günün her saatinde canlılığını ve dinamizmini koruyan Beyoğlu’nda hayat gece-gündüz durmadan akıp gidiyor. Beyoğlu’na gelen herkesin yapması gerekenler listesinde Dünya’nın en eski ikinci toplu taşıma sistemi olan Tünel’i kullanarak Karaköy’ e gitmek ve orada cazibesiyle göz kamaştıran mekânlarda hoş vakit geçirmek olmalıdır. Karaköy demişken mutlaka tarihi yerleri de gezip görün. Mimarisi ile ünlü Türk motiflerinden izler taşıyan Galatasaray Hamamı’da Beyoğlu’nda bilinen yerlerdendir. Boğaz havasını doyasıya solumak, her göreni kendine hayran bırakan İstanbul manzarasını izlemek için Galatasaray’da bulunan teraslı kafeleri tercih edebilirsiniz. Modern bir müze-kültür merkezi olarak hizmet veren Pera Müzesi’ni mutlaka ziyaret edin ve bir bardak çay içip dinlenmek için tarihi Hazza Pulo Pasajı’na uğrayın. İkinci el kitap seviyorsanız Aslıhan Pasajı’ndaki sahaflara gidin, eski fotoğraflara, afişlere göz atın. Bu arada İstanbul’un en büyük Katolik kilisesi olan Saint Antoine, Beyoğlu’nda bulunuyor. Asırlara meydan okuyan Beyoğlu’nda görülecek yerler, yapılacak aktiviteler hiç bitmez. Mimarisi ile göz kamaştıran, tarihi kalıntıları üzerinde taşıyan, sevdiklerinizle önünde oturup koyu sohbetler yapıp, iz bırakan fotoğraflar çekeceğiniz Galata Kulesi, en sevdiğiniz yerlerden biri olup çıkacak. Tarlabaşı, Kasımpaşa ve Dolapdere sokaklarında yakalayacağınız renkli kareleri fotoğraf albümünüze eklemek için sabırsızlanacaksınız. Kışın Beyoğlu’nda özellikle İstiklal Caddesi’nde kar yağarken kestanecilerden gelen mis gibi kestane kokuları ve İstiklal Caddesi’nin sembolü tramvay sesleri eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Yazın ise sokakları dolduran sokak müzisyenlerinin eşlik ettiği, kalabalığın içinde, bir uçtan bir uca İstiklal Caddesi’ni yüzünüzde tebessümle turlarsınız. Tatilde eğlence isteyenler için de Beyoğlu farklı seçeneklere sahip. Geceleri Beyoğlu’ndaki hemen hemen her sokaktan her zevke hitap eden müzik sesleri yükselir. Çiçek Pasajı, Asmalımescit, Nevizade ve Küçük Beyoğlu sabaha dek eğlencenin aralıksız sürdüğü yerlerdir.

  BEYOĞLU YEME İÇME

  Beyoğlu her konuda olduğu gibi yeme-içme konusunda da çok çeşitliliğe sahip. Fransız Sokağı, Asmalımescit, İstiklal Caddesi, Nevizade, Cihangir, Galata ve Tünel’de dünya mutfaklarından bilindik tatlara, yöresel yemeklerden kebapçılara, fast food zincirlerinden ev yemeklerine, balık restoranlarından salata dükkânlarına kadar lezzetli alternatifler bulabilirsiniz. Meşhur Beyoğlu çikolatacısına uğramayı unutmayın.

  BEYOĞLU ALIŞVERİŞ

  Beyoğlu’nun renkli pasajlarında dilediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Kıyafet almak isterseniz Atlas ve Terkos Pasajları’nı tercih edin. Buralarda ünlü markaların ihraç fazlası ürünleri uygun fiyata satılıyor. Ayrıca takı, aksesuar, çanta ve ayakkabı mağazaları da yer alıyor. Avrupa Pasajı ve Aznavur Pasajı ise daha çok hediyelik eşya almak için gidebileceğiniz yerlerden. Pasajlar dışında İstiklal Caddesi boyunca dizili olan geç saatlere kadar açık mağazalar da alışveriş ihtiyacınızı karşılayacaktır.
  cn: iv>lal Caddesi'ne 100 metre mesafedeyer alan Alyon Suite Hotel, modern tarzda dekore edilmiş birbirinden şık 10 odasıyla hizmet veriyor.
  Ge Dün/div> a asımpaşa vadisinin batı kşa vfo ryüzyıllık zarif bir bina e vadisi arası25eb16ed08fc.jpg" alt="Adahan İstanbul" class="imnal/ddbfbbf2-8c6e-3 BEYOĞLU GENEL

  Ad de tiz BEYOĞLU GENEL BAKIŞ
  BEYOĞLU GENEL BAKIŞ SAYFALAR alıhakk da">Hakkr. 16z a>
  alıyardim">Yardr. a>

  alı iv i-ve-koslirsr">KlirsitürKoşlirsrı a> alıg Asilik">G Asilik SözVİTELE a> alıar - noper r ne"> Noper a> www.gezizmglobaliv c/" koteller_brsik">Tezizmglobal a> or. or. nal/ddbfbbf2-8c6e-3 BEYOĞLU GENEL BAKIŞ İLETet="İM BİLGİLERİ or. bookiv c/ f"> book twitt gplus indi/gram-fide, endfo si arası25eb16ed08fc.jpg" alt="Adah e vadiİstanbul" class="imnal/ddbfbbfan İstanbul" class="ic.jpg" alt="Adah 8c6e-4a7d-9d28- -25eb16ed08fc.jpppppppppppppCopyright © 2015 e or. /er alıfo r-nag /er alıfo r-gezsab-logo.pnlal CaddTezsab margin-top-15"> /er alıfo r-card- cla.pnlal CaddDag i, 225 bin nüfus ve 45 mahalleden oluşuyor. Beyoğlu, Kasımpa bir bir bir bir bir bir bir bir bir bir bir bir bi(funatı (i,s,o,g,r,a,m){i['Go adeAnyayticsObject']=r;i[r]=i[r]||funatı (){ bi(i[r].q=i[r].q||[]).push(oteuments)},i[r].l=1*new Date();a=sivreateEn dent(o), bim=siellEn dentsByTagName(o)[0];a.async=1;a. g;m.p entNode.ind/rtBefore(a,m) bi})(window,document,'class=',' s www.go ade-anyayticsiv c/anyayticsijs','ga'); biga('vreate', 'UA-43332463-7', 'auto'); biga(' bir tss=":"dark"argin-top-15"> }); biop-15"> }); -15"> })(jQuery); -15"> va--=====r = new Mar. Snler(); biop-15"// adds Aran s navigışı to tss-=====r BEYOĞL=====r ('aran s'); -15"> //=====r ('timebad' , {ind/rtTo:'#mar. nler'}); -15"> //=====r ('blirets'); biop-15"=====r setup('mar. nler' , { biop-15"> widte:1170,-15"// =====r di/idard widte biop-15"> height:640,-15// =====r di/idard height biop-15"> sp"> :1, biop-15"> layout:'l-lewidte', biop-15"> loop:true, biop-15"> preload:0, biop-15"> indi/ntSkottLay. :true, biop-15"> view:"sca , biop-15"> autoplay:true -15"> }); biop-15"$(document).ready(funatı (e) { biiiiiiiiiii$('#lder="Room'). ('c-*-*e',funatı (){ biiiiiiiiiiiiiii$('.showP. onC .an '). (); -15"> -15"> va--rfix p$(this).rfi(); biop-15"> > if (rfix == 0) { biiiiiiiiiiiiiiiiiii$('#p. onNumber').rfi("OdclassKmpi Sicatangi); -15"> -15"> } else { biiiiiiiiiiiiiiiiiiifor(va--i=1;i<=rfix ;i++) biiiiiiiiiiiiiiiiiii{ biiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii$('# '+i).show(); -15"> -15"> > } biiiiiiiiiiiiiiiiiii$('#p. onNumber').rfi(rfix + ' '); -15"> -15"> } biop-15"> }); -15"> }); biop-15" bir va--nowTemp = new Date(); bir va--now = new Date(nowTempiellF-leYs="(), nowTempiellM h(), nowTempiellDate(), 0, 0, 0, 0); biop-15"va--checkıl=i$('#inDate').datepicker({argin-top-15"da bat:'dd/mm/yyyy', biop-15"> weekSkott: 1, biop-15"> onR -15"} -15"> }). ('c-*-*eDate', funatı (ev) { biiiiiiiiiiiif (ev.es/e.rfix Of() >-checkout.es/e.rfix Of()) { biiiiiiiiiiiiiiiva--newDate = new Date(ev.es/e) biiiiiiiiiiiiiiinewDate setDate(newDate ellDate() + 1); -15"> -15"> checkout.setVfix (newDate); -15"> -15"} -15"> > checkin. (); -15"> -15"$('#outDate')[0].focus(); -15"> }).es/a('datepicker'); bir va--checkoutl=i$('#outDate').datepicker({argin-top-15"da bat:'dd/mm/yyyy', biop-15"> weekSkott: 1, biop-15"> onR -15"} -15"> }). ('c-*-*eDate', funatı (ev) { biiiiiiiiiiicheckout. (); -15"> }).es/a('datepicker'); bir bir class=> asbody> bir html>